ARACINIZIN KIŞLIK BAKIMINI YAPTIRIN, YOLDA KALMAYIN

Yaklaşan kış mevsimiyle beraber trafikteki araçların da kış mevsimine hazırlanması gerekiyor. Güvenli Sürüş Uzmanı Murat Günarslan, araç sahiplerini hem periyodik hem de kışlık bakımlarını yaptırmaları için uyarıyor.

Araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırılması araçların ömrünü uzatmakla beraber, trafik güvenliği açısından da önem taşıyor. Murat Günarslan, kış aylarının yaklaştığı bu dönemde araç sahiplerine periyodik bakımla beraber, kışlık bakımlarını da yaptırmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Aracınızın periyodik ve kışlık bakımlarını ihmal etmeyin

Araç sahiplerini araçlarına düzenli bakım yaptırmaları konusunda uyaran Güvenli Sürüş Uzmanı Murat Günarslan, “Araçların belirli aralıklarla, özellikle mevsimsel geçişlerin yapıldığı dönemlerde periyodik bakımlarının yapılması trafik emniyeti açısından çok önemli. Araçlarımızda bulunan hava, yağ, polen, yakıt filtresi gibi malzemelerin araç kullanım sıklığına göre düzenli olarak değiştirilmesi ve kontrol edilmesi gerekiyor. Bu gibi basit önlemlerin alınmaması hem aracın performasını olumsuz etkiler, hem de trafik ve can güvenliği açısından büyük tehlikeler oluşturur” dedi.

Günarslan, “Kış döneminde araçların motorları daha geç ısınacağından saf su takviyesi yapılması, cam sularının donmasını engellemek için antifriz eklenmesi, akü bakımının yapılması ve gerekirse değiştirilmesi araç sahiplerinin yapabileceği basit önlemler arasında yer alıyor. Ayrıca havaların soğumaya başladığı bu aylarda kar yağışı beklenmeden kış lastiklerine geçilmesi de emniyetli bir sürüş için büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

MURAT GÜNARSLAN
Güvenli & İleri Sürüş Uzmanı
www.muratgunarslan.com
murat@muratgunarslan.com
bilgi@birebirsurusegitimi.comBir Cevap Yazın